Dyrektor Amrop mianowana Ministrem

Król Norwegii ogłosił wczoraj w Oslo nowy skład rządu.

Thorhild Widvey, profesjonalistka ciesząca się ogromnym poważaniem w ramach pełnionych funkcji w Zarządach, Członek Zarządu Amrop Norway, została mianowana nowym Ministrem Kultury.

Thorhild Widvey po raz pierwszy została powołana do parlamentu norweskiego w 1989 roku i została wybrana na kolejną kadencję. Od 2002 do 2003 roku Thorhild Widvey pełniła funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rybołówstwa. Od 2003 do 2004 roku była Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W 2004 roku została mianowana Ministrem Ropy Naftowej i Energii. Thorhild Widvey obejmowała wiele stanowisk w Zarządach renomowanych korporacji oraz od zawsze wykazywała głębokie zaangażowanie w wydarzenia sportowe, w tym Tromsø 2018.

Zgodnie z wymogami prawa norweskiego, w momencie powołania w skład rządu Ministrowie muszą zrezygnować z korporacyjnych funkcji dyrektorskich, ze skutkiem natychmiastowym.

Harald Kringlebotn, Partner Zarządzający Amrop Norway, powiedział: „Zarząd Amrop Norway serdecznie gratuluje Thorhild Widvey zasłużonego powołania na urząd Ministra Kultury i życzy jej wielu sukcesów w nowej roli.”