Nowi Członkowie Zarządu Amrop

Amrop, międzynarodowy lider w branży Executive Search z 91 biurami, zlokalizowanymi w 57 krajach, ogłosił skład nowego Zarządu.

Amrop powitał Federico Cuneo (Peru), wybranego do globalnego Zarządu i Davida Shaw (Kanada), powołanego na stanowisko Wiceprzewodniczącego na region Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

„Federico i David wniosą dużą wiedzę z zakresu biznesu i globalnego przywództwa do Zarządu Amrop. Jest ona oparta na wielu latach doświadczenia pracy w Executive Search, a także w korporacjach", powiedział Ulrich Dade, Przewodniczący Amrop.  „Panowie wnieśli znaczący wkład do naszej organizacji i oczekujemy na ich dalszy wpływ na rozwój naszej firmy. Ta zapowiedź potwierdza prawdziwie globalny charakter Zarządu Amrop".

Federico Cuneo pełni funkcję Partnera Amrop w Peru od 2005 roku. Ma 25 lat doświadczenia pracy w bankowości, produkcji i konsultingu finansowym. Zajmował pozycje Dyrektora Generalnego, Dyrektora Zarządzającego i Finansowego w takich organizacjach jak Ernst&Young, BankBoston, Sociedad Pomalca, Backus Trading, Banco Industrial del Peru i Arthur Andersen. Posiada doświadczenie w finansach, CRS i zrównoważonym rozwoju. Federico był Przewodniczącym organizacji Peru 2021, Forum Empresa i Członkiem Zarządu Mesa de Concertación de Lucha contra la Pobreza (Rada Porozumienia dla Walki z Ubóstwem). Obecnie Federico jest członkiem Rady Dyrektorów i Komitetu Audytowego w Refineria La Pampilla.  Należy również do Komitetu Inwestycyjnego w Apoyo Capitales i jest Członkiem Zarządu w organizacjach: Peru 2021, IPAE i Sporting Cristal SA.

David Shaw jest założycielem i CEO Knightsbridge Human Capital Solutions (KHCS), kanadyjskiej firmy konsultingowej specjalizującej się w strategicznym podejściu i szukaniu rozwiązań w zarządzaniu kapitałem ludzkim przez korporacje. Amrop Knightsbridge jest firmą Executive Search należącą do KHCS. Przed założeniem Knightsbridge, David był Prezesem i CEO Pepsi Cola Canada Beverages. Jego przygoda z PepsiCo wynosi łącznie 22 lata pracy zarówno w Kanadzie, jak i za granicą. Swoje międzynarodowe doświadczenie zyskał pracując w Australii, południowo-zachodniej Azji i Turcji.  Zajmował wtedy stanowiska na różnych poziomach zarządzania. David jest byłym Przewodniczącym Fundacji Szpitala Generalnego North York oraz Członkiem Rady Dyrektorów szpitala, byłym Prezesem Canadian Soft Drink Industry, jak również Przewodniczącym Stratford Chefs School. Obecnie jest Członkiem: Rady Doradczej w Queen’s School of Businessthe, Zarządu Junior Achievement of Canada Foundation, Rady Doradczej Mother Parkers Tea & Coffee Inc. i dwóch zarządów firm notowanych w obrocie publicznym – Fiera Capital Corporation oraz Brick Brewing Co. Limited.

 

Wraz z nowym Członkami, w skład Zarządu Amrop wchodzą:

 

Przewodniczący: Ulrich Dade (Niemcy)

Wiceprzewodniczący na region Europy Środkowo-Wschodniej: Fredy Hausammann (Szwajcaria)

Wiceprzewodniczący na region Europy Środkowo-Wschodniej: Tomasz Magda (Polska)

Wiceprzewodniczący na region Ameryki Północnej i Ameryki Południowej – David Shaw (Kanada)

Wiceprzewodniczący na region Azji i Pacyfiku – Rob Pocknee (Australia)

Sabine von Anhalt (Niemcy)

Federico Cuneo (Peru)

Preety Kumar (Indie)

Jose Luis Marcó (Hiszpania)

Svein Ruud (Szwecja)