Nowy skład globalnego Zarządu

Amrop ma przyjemność ogłosić powołanie trzech nowych Członków do globalnego Zarządu.

Amrop wita wybranych do Zarządu: Henrika Elsig Andersena (Dania), Hideaki Furutę (Japonia) oraz Sophie Vergnas (Rosja). Dodatkowo, Jimmy Chen (Chiny) został mianowany Wiceprzewodniczącym regionu Azja-Pacyfik, natomiast Federico Cuneo (Peru) – Wiceprzewodniczącym regionu obu Ameryk.

„Z radością witam w naszym gronie trzech wyjątkowych partnerów” – powiedział Ulrich Dade, Przewodniczący Amrop. „Każdy z nich wnosi do Zarządu ważny wkład o charakterze biznesowym, a także bogatą historię współpracy w ramach firm członkowskich Amrop” – dodał. „Ten wybór po raz kolejny potwierdza prawdziwy globalny charakter Amrop. Z ogromną przyjemnością myślę o nadchodzącej współpracy w strukturach nowo powołanego Zarządu”.

Henrik Elsig Andersen jest Partnerem Amrop w Danii. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Momentum Consulting, ściśle współpracując z Amrop w ramach oceny przywództwa i coachingu. W swoim doświadczeniu zawodowym może się również pochwalić pracą w Danish Defence jako Psycholog Biznesowy oraz w innej globalnej firmie konsultingowej jako Senior Konsultant. W Amrop Henrik Elsig Andersen skupia się na obszarach oceny przywództwa, audytu kadry menedżerskiej, coachingu i szkoleniach z zakresu rozwoju przywództwa zarówno dla klientów z sektora prywatnego, jak i publicznego. Ukończył studia na Uniwersytecie w Kopenhadze z tytułem magistra Psychologii Biznesu.

Hideaki Furuta jest założycielem Amrop Jomon Associates (1996), pioniera na japońskim rynku konsultingowym. Jego wcześniejsza kariera zawodowa obejmuje szereg lat spędzonych w innej międzynarodowej organizacji executive search, 8 lat w Nomura Securities oraz 10 lat w Kobe Steel. Ukończył studia na Uniwersytecie w Tokio z tytułem licencjata Ekonomii.

Sophie Vergnas jest Parterem Zarządzającym Amrop w Rosji. Zanim dołączyła do organizacji w 2001, przez 10 lat pracowała na stanowiskach zarządzających w międzynarodowych firmach zlokalizowanych w Rosji (Groupe SEB, The Pillsbury Company). Wcześniej przez kilka lat pracowała w Xerox Group, gdzie zdobyła doświadczenie w sprzedaży i finansach.  Poza pełnieniem funkcji w Zarządzie, Sophie Vergnas jest członkiem Regionalnego Komitetu Amrop regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jako doradca prowadzi projekty z sektorów: paliw, usług finansowych, dóbr konsumenckich, farmacji i usług medycznych. Sophie Vergnas należy do French Commercial Advisory Comittee w Rosji i była odznaczona orderem Chevalier de L’orde du Merite. Ukończyła ESCP Business School w Paryżu.

 

Aktualnie w skład globalnego Zarządu Amrop wchodzą:

Przewodniczący: Ulrich Dade (Niemcy)

Wiceprzewodniczący regionu EMEA: Fredy Hausammann (Szwajcaria)

Wiceprzewodniczący regionu EMEA: Tomasz Magda (Polska)

Wiceprzewodniczący regionu obu Ameryk: David Shaw (Kanada)

Wiceprzewodniczący regionu obu Ameryk: Federico Cuneo (Peru)

Wiceprzewodniczący regionu Azja-Pacyfik: Jimmy Chen (Chiny)

Henrik Elsig Andersen (Dania)

Hideaki Furuta (Japonia)

Preety Kumar (Indie)

Jose Luis Marco (Hiszpania)

Svein Ruud (Szwecja)

Sophie Vergnas (Rosja)